czwartek, 16 lipca 2015

Korzyści z montażu drzwi przeciwpożarowych

Posted By: Arleta Kowalewska - 04:48

Share

& Comment

 

Drzwi przeciwpożarowe powinny być montowane w każdym polskim domu

Wiele osób bardzo często się zastanawia, czy istnieje w ogóle potrzeba montażu drzwi przeciwpożarowe w domach jednorodzinnych. W mojej opinii jako eksperta w tym zakresie odpowiedź jest banalnie prosta - oczywiście, że tak. Potrzeba jest matką wynalazców, dlatego też ją wymyślono (mniej więcej ;-))..

Wracając jednak do meritum, chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że drzwi przeciwpożarowe już nie wyglądają ociężale i nieestetycznie, jak to miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz istnieje możliwość dopasowania kolorystyki pod modele zwykłych drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych.

Nigdy nie możemy być pewni tego, co się wydarzy. Jednego dnia jesteśmy bezpieczni w naszym własnym domu, a nazajutrz coś złego może się wydarzyć. Dlatego też, właściciele domów i mieszkań praktycznie zawsze ubezpieczają swój dobytek od nieszczęśliwych wypadków. Jest o  tyle ważne, że kiedy coś by się miało stać, to mają pewność, iż dostaną należne pieniądze za stracone dobra materialne. Jednak jak to mówią - lepiej zapobiegać niż leczyć. Profilaktyka jest równie ważne w budowlance, jak w medycynie. Nie lekceważmy więc zagrożeń jakie płyną do nas zewsząd. Lepiej odpowiednio wcześniej zabezpieczmy to, co jest dla nas wartościowe.

 Wyobraźmy sobie sytuację dwóch sąsiadów. Pierwszy z nich zamontował drzwi przeciwpożarowe między wiatrołapem a garażem. Drugi natomiast tego nie zrobił. Jakie jest prawdopodobieństwo w jednym i drugim przypadku, że ogień rozprzestrzeni się dużo szybciej? Oczywiście odpowiedź będzie prosta, w domu w którym nie ma zamontowanych drzwi ognioodpornych ogień rozprzestrzeni się znacznie szybciej. A to z kolei spowoduje wyrządzenie większej ilości szkód w krótszym czasie.

Pamiętajcie bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Ty i Twoja rodzina powinniście zadbać o to, by czuć się bezpiecznie we własnym domu przez długie lata. 

About Arleta Kowalewska

Techism is an online Publication that complies Bizarre, Odd, Strange, Out of box facts about the stuff going around in the world which you may find hard to believe and understand. The Main Purpose of this site is to bring reality with a taste of entertainment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © 2015 Budujemy i remontujemy - najlepszy portal o budownictwie

Designed by Templateism. Hosted on Blogger Platform.