środa, 29 lipca 2015

Drzwi przeszłości

Posted By: Arleta Kowalewska - 04:15

Share

& Comment

 

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek kto wynalazł drzwi? Niestety, nie wiemy kto tak na prawdę był wynalazcą drzwi. Historycy głowili się nad tym tematem przez pewien czas, jednak nie potrafili jednoznacznie wskazać osoby, która była tego pomysłodawcą.

Wzmianki o drzwiach pochodzą już ze starożytnego Egiptu, a najstarsze drzwi znalezione przez archeologów znajdują się  w British Museum w Londynie. Z kolei naukowcy ze Szwajcarii odnaleźli drzwi z drewna, liczące ok 5 000 lat.

Bez wątpienia jednak, wynalazca drzwi w dzisiejszych czasach byłby z siebie dumny, gdyż są one powszechnie używane i doceniane przez ludzi na całym świecie. Nikt z nas przecież nie wyobraża sobie mieszkania bez drzwi. Tak samo jak i okna, drzwi pełnią bardzo ważną rolę we współczesnych czasach.

Czym kierujemy się wybierając drzwi w sklepie? Kiedy te pytanie zadali badacze z Kanady biorących udział w eksperymencie przechodniów, co drugi z nich odpowiadał, że na pierwszym miejscu bezpieczeństwem. To prawda, drzwi muszą być solidne i musimy mieć pewność, że zamykając nasz dom, jesteśmy bezpieczni. Kolejna odpowiedź nieco jednak zdziwiła  badaczy, bo część z ankietowanych osób odpowiedziała, że drzwi muszą być wyciszone.

Oczywiście dźwiękoszczelność jest bardzo ważnym aspektem, ale nie tylko drzwi ale i okna oraz ściany powinniśmy mieć dźwiękoszczelne. Po zadaniu tego pytania zdecydowana większość odpowiedziała, że drzwi mają dźwiękoszczelne, ale ściany i okna już niekoniecznie. Jaki jest więc sens wydawania większej ilości pieniędzy na drzwi, które tak na prawdę nigdy dobrze nie spełnią swojej roli? Odpowiedź brzmi, że żaden. Jednak, co może zrobić siła reklamy, to wiedzą nieliczni, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie.

About Arleta Kowalewska

Techism is an online Publication that complies Bizarre, Odd, Strange, Out of box facts about the stuff going around in the world which you may find hard to believe and understand. The Main Purpose of this site is to bring reality with a taste of entertainment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © 2015 Budujemy i remontujemy - najlepszy portal o budownictwie

Designed by Templateism. Hosted on Blogger Platform.