poniedziałek, 6 lipca 2015

Budowa domu z architektem

Posted By: Arleta Kowalewska - 23:31

Share

& Comment

 

Architekt bielsko jest osobą niezbędną jeśli chcemy zabrać się za budowę domu, która jest jedną z najważniejszych decyzji jakie podejmujemy w naszym życiu. Zatem trzeba się za to inwestycję odpowiednio zabrać, abyśmy byli w przyszłości zadowoleni z wydanych pieniędzy. O czym trzeba pamiętać, jak istotna jest rola architekta podczas planów budowy domu i czy na prawdę dom jest bardzo drogą inwestycją.. Na te pytania, postaram się udzielić jednoznacznej odpowiedzi.


budowa domu
Architekt potrzebny od zaraz 
Nie ma innej możliwości, jak współpraca z architektem jeśli zależy nam na solidnym domu. Ostatnio bardzo modne stało się kupowanie projektu z katalogu. Koszt takiej, nazwijmy to, inwestycji wynosi maksymalnie 2 000 zł. Ktoś by powiedział: Świetnie! Po co mam współpracować z architektem, skoro mogę kupić projekt gotowy i zapłacić za niego niewiele pieniędzy. Nie jest to jednak takie kolorowe jak się wydaje.

Współpraca z architektem
Otóż kupując gotowy projekt, kupujemy tak na prawdę kota w worku. Owszem widzimy jak dom będzie się prezentował (zapewne wspaniale), ale nie mamy pewności, że akurat na naszej działce, z naszym metrażem i potrzebami domowników idealnie się sprawdzi. Tak na prawdę dobry architekt to artysta i rzemieślnik z prawdziwego zdarzenia. Potrafi opracować taki projekt, który spełni nasze oczekiwania.

Moi znajomi kilka lat temu powierzyli swój dom takiemu projektowi z internetu i wiecie co? Do dziś żałują. Dom stoi i na pierwszy rzut oka jest nawet w porządku, ale o funkcjonalnym wnętrzu mogą tylko pomarzyć. Okna są za małe, przestrzeń wąska i jest kompletnie niedostosowany do ich czteroosobowej rodziny. Kupili projekt gotowy z internetu i nie mieli możliwości żywej rozmowy z architektem.

Reasumując, warto rozważyć opcję współpracy z architektem już przy planach kupna działki. Osobiście polecam taką formę kontaktu. Wiem, że powierzając inwestycję mojego życia osobie, która ma doświadczenie w projektowaniu budynków, nie będę rozczarowana.

About Arleta Kowalewska

Techism is an online Publication that complies Bizarre, Odd, Strange, Out of box facts about the stuff going around in the world which you may find hard to believe and understand. The Main Purpose of this site is to bring reality with a taste of entertainment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © 2015 Budujemy i remontujemy - najlepszy portal o budownictwie

Designed by Templateism. Hosted on Blogger Platform.