czwartek, 21 maja 2015

Okna aluminiowe w domu pasywnym

Posted By: Arleta Kowalewska - 02:03

Share

& Comment

Jeśli odczuwasz nieprzyjemne chłodne podmuchy wiatru od strony okien to znak, że należy je wymienić na nowe. Myślisz, że uszczelka załatwi ten problem? Otóż nie, bo to tylko rozwiązanie tymczasowe zwłaszcza, kiedy okna mają już swój wiek.


okna aluminioweEnergooszczędne okna aluminiowe

Wymiana okien w całym domu wiąże się ze sporymi kosztami. Na okna aluminiowe możemy zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy nasz dom jest pasywny. Jest to jeden z najważniejszych elementów takiego domu, odpowiada za prawie  50% utraty ciepła.

Przede wszystkim okna aluminiowe w tego typu domach, powinny być duże i umieszczone na południowej elewacji budynku. Dlaczego? Otóż, słońce w ciągu dnia jest najdłużej w tej części. Zdecydowaną zaletą okien z aluminium jest olbrzymia elastyczność dostosowania się do potrzeb klienta. Stolarka aluminiowa może mieć przeróżne kształty, łuki i profile - wybór jest olbrzymi i zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i pomysłowości. Aluminium bez problemu można pomalować odpowiednimi farbami o różnorodnej strukturze. Wiele osób decyduje się na imitacje drewna, co sprawia, że wnętrze domu staje się przytulne.

Okna są bardzo ważnym elementem naszych domów. Nie wolno ich zatem zaniedbywać i raz na jakiś czas należy je wymienić. Prawdą jest, że nie kosztuje to mało, ale taka inwestycja jest na kilkanaście lat - oczywiście jeśli wybierzemy renomowanego producenta okien, który dba o jakość produkowanej stolarki okiennej.

About Arleta Kowalewska

Techism is an online Publication that complies Bizarre, Odd, Strange, Out of box facts about the stuff going around in the world which you may find hard to believe and understand. The Main Purpose of this site is to bring reality with a taste of entertainment

1 komentarze:

  1. Najlepszym sposobem na zachowanie ciepła w mieszkaniu lub domu i brak konieczności dogrzewania,
    są dobre okna PCV lub okna pasywne. Sam takie posiadam i wiem, jak skutecznie trzymają temperaturę w zimie. Polecam takie rozwiązanie, raz, a porządnie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2015 Budujemy i remontujemy - najlepszy portal o budownictwie

Designed by Templateism. Hosted on Blogger Platform.