poniedziałek, 26 października 2015

Gwarancja na słupy oświetleniowe

Posted By: Arleta Kowalewska - 01:57

Share

& Comment

Wybierając słup oświetleniowy musimy zwrócić baczną uwagę na to, jakiej producent udziela na nie gwarancji. Jest to o tyle ważne, żebyśmy wybrali sprawdzonego producenta słupów oświetleniowych. Jaka jest gwarancja na słupy oświetleniowe? 

droga w USA ze słupami
Słupy oświetleniowe na drodze
Projektanci słupów oświetleniowych muszą uwzględnić masę czynników, które wpływają na cykl zużycia. Każda strefa klimatyczna jest inna i ma to znaczący wpływ na szybkość występowania korozji.

Każda gwarancja jest tak na prawdę inna i zależna od wielu czynników. Jednym z głównych jest lokalizacja słupa. Jeśli został ustawiony w miejscu, gdzie powierzchnie są narażone na czynniki mechaniczne i chemiczne, to automatycznie korozja będzie rozwijać się dużo szybciej. Jest to o tyle ważne, że często producent zaleca na jakim gruncie powinien stanąć słup oświetleniowych. Jednak jak się domyślamy, nie mamy na to żadnego wpływu.

Jednak przy zamawianiu słupów powinniśmy być poinformowani o szybciej postępującej korozji. Jest to o tyle ważne, że klient musi mieć świadomość tego, że w niektórych miejscach słup będzie w gorszym stanie szybciej aniżeli miałoby to miejsce na neutralnym gruncie.

Jak otrzymać dłuższą gwarancję?

Jedną z propozycji jaką oferują swoim klientom producenci jest to, aby pomalować słupy oświetleniowe tuż po zamontowaniu odpowiednimi farbami. Farba musi znaleźć się na odpowiedniej wysokości. Oczywiście nie bez znaczenia jest też fakt, że słupy stalowe i aluminiowe wymagają konserwacji. Co jakiś czas jest ona obowiązkowa, aby zapobiec przedwczesnemu zużyciu słupów. Jest firma, która wyszła na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje specjalny słupy kompozytowe z 10-letnią gwarancją.

Wybierając producenta oświetlenia ulicznego musicie być czujni. Dokładnie sprawdźcie, co Wam oferuje i co wchodzi w skład gwarancji. Może się okazać bowiem, że tuż za rogiem znajduje się firma, która oferuje najlepsze warunki umowy :-)

About Arleta Kowalewska

Techism is an online Publication that complies Bizarre, Odd, Strange, Out of box facts about the stuff going around in the world which you may find hard to believe and understand. The Main Purpose of this site is to bring reality with a taste of entertainment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © 2015 Budujemy i remontujemy - najlepszy portal o budownictwie

Designed by Templateism. Hosted on Blogger Platform.