środa, 10 czerwca 2015

Wypadek na budowie a odszkodowanie

Posted By: Arleta Kowalewska - 01:31

Share

& Comment

 

Statystyki pokazują, że z roku na rok przybywa osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy. Niepokojący jest fakt, że w zdecydowanej większości są to wypadki śmiertelne. Wniosek nasuwa się jeden, albo pracodawca albo pracownik jest winny.


odszkodowanie za wypadek przy pracy
Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?
Jak pokazują przeprowadzone kontrole częściej wina leży po stronie pracodawcy, który nie zadbał o odpowiednie warunki pracy.

Niespełnione wymogi norm bezpieczeństwa i higieny pracy, to najczęściej:

  • źle zabezpieczony i/lub przestarzały sprzęt,
  • brak odpowiednich kwalifikacji,
  • zbyt duża ilość obowiązków na jednego pracownika,
  • niedostateczny system szkoleniowy.

Definicja wypadku przy pracy

Wypadek przy pracy, to nagłe zdarzenie, które zostało wywołane zewnętrzną przyczyną. W konsekwencji prowadzi do urazu, a nawet i śmierci, co nastąpiło w czasie pracy:
  • wykonywania zwykłych czynności i/lub poleceń swoich przełożonych,
  • wykonywania czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez jego polecenia,
  • w drodze do i z pracy.
Do świadczeń dochodzonych przez ZUS poszkodowany pracownik może ubiegać się odszkodowania od swojego pracodawcy. Nie zawsze jest to łatwe i pracodawcy starają się wymigać od takiej formy zapłaty. Warto w takim przypadku skorzystać z odszkodowania jastrzębie, dzięki czemu kancelaria odszkodowawcza zajmie się wszystkimi niezbędnymi formalnościami i pozwoli nam uzyskać należne zadośćuczynienie.

Warto wiedzieć, że w porównaniu z zadośćuczynieniem otrzymanym z ZUS'u, które jest z góry ustalone przez prawo, odszkodowanie od pracodawcy jest nieograniczone. Co oznacza, że jego wysokość może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Tym bardziej, warto o to zawalczyć, jeśli już spotkała nas taka tragedią jaką jest wypadek przy pracy.

About Arleta Kowalewska

Techism is an online Publication that complies Bizarre, Odd, Strange, Out of box facts about the stuff going around in the world which you may find hard to believe and understand. The Main Purpose of this site is to bring reality with a taste of entertainment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © 2015 Budujemy i remontujemy - najlepszy portal o budownictwie

Designed by Templateism. Hosted on Blogger Platform.