czwartek, 21 maja 2015

Współpraca z architektem

Posted By: Arleta Kowalewska - 23:48

Share

& Comment

 

Kiedy decydujemy się na budowę domu, pierwszym naszym odruchem jest szukanie architekta, który go zaprojektuje. Oczywiście mamy w głowie pełen obraz jak powinien wyglądać nasz wymarzony dom, jednak nie mamy umiejętności planowania ani nie znamy się na tym, jakie warunki budowlane musi spełniać.

Współpracujemy z architektem

Kiedy już wybierzemy architekta, przeprowadźmy z nim rozmowę na temat tego, jakie są nasze oczekiwania wobec domu. Z jakich materiałów chcielibyśmy, aby był zrobiony, a jakich wolelibyśmy uniknąć. Architekt bielsko musi być elastyczny i powinien posiadać umiejętność dopasowania się do naszych pomysłów. Do zadań architekta należy również analiza prac adaptacyjnych, by dostosować projekt do specyfiki działki oraz wielu innych warunków np. dostępu do mediów. Kiedy nasza wizja domu nijak ma się z rzeczywistością, to jego rada i pomoc jest nieoceniona.

Architekt bielskoKwestie finansowe


Szereg sytuacji i czynników ma wpływ na to, ile wyniesie nas pomoc architekta. Kwestia zarobków waha się od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych - na cene ma wpływ masa czynników. Oczywiście przed podpisaniem umowy warto zapytać się ile dokładnie wyniesie jego usługa. Warto również zwrócić uwagę na to, czy projekt architektoniczny zawiera wszystkie rozszerzone usługi tj. zestawienia materiałów budowlanych, czy podpięcie instalacji elektrycznych. Jest to o tyle ważne, że jak już decydujemy się na współpracę z architektem, to dobrze, kiedy cały projekt jest przemyślany i dobrze zorganizowany.

About Arleta Kowalewska

Techism is an online Publication that complies Bizarre, Odd, Strange, Out of box facts about the stuff going around in the world which you may find hard to believe and understand. The Main Purpose of this site is to bring reality with a taste of entertainment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © 2015 Budujemy i remontujemy - najlepszy portal o budownictwie

Designed by Templateism. Hosted on Blogger Platform.